Chelsea Constant Mesh Ten Bolt PTO

Chelsea Constant Mesh Ten Bolt PTO

Rindërtuar PTOs Chelsea, Ne aksioneve një linjë të plotë të Chelsea rrjetë konstante 10 PTOs shop duke përfshirë edhe ri, të përdorura dhe rindërtuar Chelsea PTO-së, si dhe pjesët e vërtetë Chelsea për të gjitha modelet, përfshirë PTO rindërtuar kits, kits duke mbajtur, vula, mbulon, ingranazhet, boshte dhe housings. Kjo përfshin një linjë të plotë të Parker Chelsea PTOs per amerikan, Aplikacionet japoneze dhe evropiane me gize 6 Bolt dhe 8-rrufe njësi gjithashtu në dispozicion. Ne ofrojmë një listë të plotë të Chelsea PTO Pjesë manuale, Pjesë katalogë dhe manuale të shërbimit. Following is a list of some of the different types we have available:

  • Countershaft

  • Split Shaft

  • Shift pushtet

  • Front Mount Aplikimet

  • Shift Air

  • Cable Shift

  • Lever Shift

ndryshim Electric Opsionet PTO përfshijnë: Kontrollet mbi-shpejtësi, fllanxha dhe boshte për montim të drejtpërdrejtë ose të largët për pompat hidraulike, pompa produkt, dhe përdorimet mekanike makinë. Nëse keni nevojë për të ndihmuar identifikimin e një thirrje të pjesshme 877-776-4600 ose 407-872-1901, për të folur me një nga ekspertët tanë. Ne jemi në dispozicion në telefon të hënën – e premte 8 AM të 5 AM EST. Të njëjtën ditë të anijeve në dispozicion, botëror!

Chelsea 269 Series PTO

Chelsea 269 seri 10 shop PTOChelsea rrjetë vazhdueshme dhjetë rrufe PTO, 269 seri është një rrjetë konstante P.T.O. kalon kapacitet rrotullues i një P.T.O 6-Bolt. dhe jep vulën të forta të një 10 shop PTO. The 269 series is the popular choice for variable displacement piston pumps that are used in refuse and snow and ice removal applications. The 269 series is available in four speed ratios and DIN 5462 output fllanxhë. The 269 Series also features the SuperTorque™ option which provides up to 20% more torque capacity than a standard 269 seri.

Dizajni Wet vizore praktikisht eliminon vizore keqe duke siguruar një rrjedhë e vazhdueshme të naftës të pastër për PTO dhe pompë bosht. This process can increase shaft life by a factor of 10. Vlerësimi Standard çift rrotullues të 300 lbs-ft dhe 360 lbs-ft për ingranazhet Super çift rrotullues. P.T.O. Shpejtësia bosht prodhimit të 96% (raporti G) mbi transmetimet Allison MD. Tre shpejtësi të tjera për të zgjedhur nga, të parë të gjitha-13 & 14 Faqet e aplikimit. Në dispozicion me një “XY” prodhim (NGA 5462) fllanxhë. projektuar posaçërisht për të drejtpërdrejtë të filluar një pompë Parker VP1 seri ose pompë të ngjashme Style në Allison MD dhe transmetimet HD.

Chelsea 269 Manual Series PTO Owners
Chelsea PTO 269 pjesë Manual
Chelsea PTO 269 seri

269 Specifikimet seri 269SB 269SD 269SG 269SM 269*B 269*D 269*G 269*M
Standard Output Shaft Size DIN 5462 / ISO 14 ("XY" Output)
Përhershme Torque Rating (lbs. ft.) 402 390 360 318 335 325 300 265
Përhershme Torque Rating (N.m.) 545 529 488 431 454 441 407 359
Kuaj-fuqi Vlerësim për Shërbimin përhershme
në 500 r.p.m.. e bosht prodhimit (HP) 38 37 34 30 32 31 29 25
në 1000 r.p.m.. e bosht prodhimit (HP) 77 74 69 61 64 62 57 50
në 500 r.p.m.. e bosht prodhimit (kw) 29 28 26 23 24 23 21 19
në 1000 r.p.m.. e bosht prodhimit (kw) 57 56 51 45 48 46 43 38
përafërt Pesha 35 lbs. (16 kg)

Chelsea 867 Series PTO

867 Series PTOChelsea 867 series constant mesh (non-shiftable) PTO tejkalon kapacitetin çift rrotullues të një P.T.O 8-Bolt. The 867 Series is the optimal choice for variable displacement piston pumps used in refuse and snow and ice removal applications. It is available in four speed ratios and five output options. This is ideal for applications requiring continuous power. Me dizajn veshje të avancuar për rritjen e raportit dhëmb-kontaktit për funksionimin e qetë. Dizajni Njësoj thyer si 859 seri.

Chelsea 867 Manual Series PTO Owners
Chelsea PTO 867 pjesë Manual
Chelsea PTO 867 seri

867 Specifikimet seri 867*G 867*M 867*R 867*S 867*T
Standard Output Shaft Size 1-1/2 Vizore w / 1410 fllanxhes
Përhershme Torque Rating (lbs. ft.) 575 490 415 385 350
Përhershme Torque Rating (N.m.) 780 664 563 522 475
Kuaj-fuqi Vlerësim për Shërbimin përhershme
në 500 r.p.m.. e bosht prodhimit (HP) 55 47 40 37 33
në 1000 r.p.m.. e bosht prodhimit (HP) 109 93 79 73 67
në 500 r.p.m.. e bosht prodhimit (kw) 41 35 30 27 25
në 1000 r.p.m.. e bosht prodhimit (kw) 82 70 59 55 50
përafërt Pesha 64 lbs. (29 kg)

Chelsea 10 bulon 267 PTO Series

267 seri Chelsea Parker PTOChelsea 267 Seria pushtet të marrë off përshtatet Allison 3000/4000 Transmissions seri. Lëviz P.T.O. Montimi pjesë që del përpara në pjesën e pasme të Transmisionit – Lejon rritje drejtpërdrejtë i pompave të mëdha. P.T.O. Ratings çift rrotullues deri në 670 lbs-ft. – Në gjendje të transmetojë të lejueshme maksimale torques nga transmetimet Allison. Lagur vizore Rezultatet – Shtrihet Heshta Jeta dhe eliminon nevojën për të çmontimit PTO / pompë të shpesh yndyrat splines bosht. Gears rënda, bearings, Boshte dhe Strehimi – testuar për t'i bërë ballë aplikimet rëndë dhe është zakonisht zgjedhja për pompa piston zhvendosje ndryshueshme, përdorur në mbeturina dhe në borë dhe akull aplikimet heqjen. Si dhe vinça dhe zjarri / shpëtim. Me tre raportet e shpejtësisë dhe dhjetë opsionet e prodhimit. Asnjë reagim i ashpër për të rregulluar. Lagur vizore Opsionet Output në dispozicion. Një zgjedhje e madhe në Chelsea konstante rrjetë dhjetë opsione PTO rrufe në qiell.

Chelsea 267 Manual Series PTO Owners
Chelsea PTO 267 pjesë Manual

267 Specifikimet seri 267*B 267*G 267*S 267SB 267SG 267SS
Standard Output Shaft Size 1 – 1/14 “
Përhershme Torque Rating (lbs. ft.) 335 300 250 402 360 265
Përhershme Torque Rating (N.m.) 454 407 339 545 488 359
Kuaj-fuqi Vlerësim për Shërbimin përhershme
në 500 r.p.m.. e bosht prodhimit (HP) 32 29 24 38 34 25
në 1000 r.p.m.. e bosht prodhimit (HP) 64 57 48 77 69 50
në 500 r.p.m.. e bosht prodhimit (kw) 24 21 18 29 26 19
në 1000 r.p.m.. e bosht prodhimit (kw) 48 43 36 57 51 38
përafërt Pesha 35 lbs. (16 kg)